23948sdkhjf
Logga in eller skapa för att spara artiklar
Få tillgång till allt innehåll på Transportnet
Ingen bindningstid eller kortinformation krävs
Gäller endast personlig prenumeration.
Kontakta oss för en företagslösning.

Adnavem utökar i Stockholm, Skåne och Småland

Adnavem är ett tech-företag med uppdrag att digitalisera transport- och logistikbranschen. De har hittills funnit i Göteborg, men växer nu och etablerar sig i Stockholm, Skåne och Småland.

Philip Anderberg blir ny säljare i Stockholm och Nina Karlsson i södra Sverige.

Philip Anderberg har tidigare arbetat för IT-konsultbolaget Consid och Maersk där han jobbade med inkommande säljärenden. 

Nina Karlsson kommer senast från Swede-wheel där hon arbetade som inköpare och logistiker. Hon har bakgrund som speditör.

– Det finns många nyfikna transportköpare som vill digitalisera och effektivisera sin logistik. Vi är extra glada att vi under denna svåra tid har möjlighet att växa. Med två nya säljare i olika delar av Sverige hoppas vi kunna hjälpa fler företag att digitalisera sin logistik, säger Andreas Wramsmyr, vd & grundare av Adnavem, i ett pressmeddelande.

 

Jobb & Karriär Se tema
BREAKING
{{ article.headline }}
0.141