23948sdkhjf
Logga in eller skapa för att spara artiklar
Få tillgång till allt innehåll på Transportnet
Ingen bindningstid eller kortinformation krävs
Gäller endast personlig prenumeration.
Kontakta oss för en företagslösning.

Peter Nevhagen lämnar Greencarrier

På måndagen, den 14 mars, lämnade Peter Nevhagen Greencarrier och befattningen som vd i Greencarrier Freight Services International.

Peter Nevhagen var tidigare under flera år vd i Greencarrier Freight Services i Sverige. För något år sedan övergick han till att bli vd i Greencarrier Freight Services International som är moderbolag för Greencarrier Freight Services i Sverige. I samband med det blev Nevhagen även styrelseordförande i Greencarrier Freight Services Sverige.

- Jag kan bekräfta att Peter Nevhagen har lämnat Greencarrier, säger Björn Eklund, delägare och styrelseledamot i Greencarrier-koncernen till Transport & Logistik Idag/Transportnet. Stefan Björk, styrelseordförande och huvudägare i koncernen, efterträder nu Peter Nevhagen som vd i Greencarrier Freight Services International. Stefan Björk fortsätter även som styrelseordförande i Greencarrier-koncernen.
BREAKING
{{ article.headline }}
0.078